می 23, 2022

کمپین اتحاد برای نوید از فدراسیون جهانی ورزش‌های همگانی  درخواست کرد تا زمانی که ایران پایبند به قوانین بین المللی ورزش نباشد و به دخالت سیاسیون و نظامیان در فدراسیون خاتمه ندهد حضور کلیه فعالیت هایش معلق شود. 

 فدراسیون ورزش های همگانی ایران در حساب رسمی اینستاگرام فدراسیون عکس های قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس ایران را که یک نیروی شناخته شده تروریستی است گذاشته است، و در آن عبارت «انتقام سخت» قابل مشاهده است که خود اشاره‌ای است به سخنان رهبر ایران برای انتقام از دولت آمریکا به خاطر کشته شدن آقای سلیمانی.  فدراسیون ورزش های همگانی ایراناز جنبه ورزشی خارج شده و فقط رویکرد سیاسی دارد. 

همچنین یکی از موارد دیگر برگزاری همایش پیاده روی است به نام قاسم سلیمانی که این نیز مصداق بارز سیاسی کردن فدراسیون و در تضاد کامل با اساسنامه فدراسیون جهانی ورزش‌های همگانی و منشور کمیته بین‌المللی المپیک است.

 کمپین اتحاد برای نوید درخواست میکند  که تا زمانی که ایران پایبند به قوانین بین المللی ورزش نباشد و به دخالت  نظامیان در فدراسیون خاتمه ندهد حضور کلیه فعالیت هایش را به حالت تعلیق درآورد

کمپین “اتحاد برای نوید” که توسط گروهی از فعالان حقوق بشر و ورزشکاران نامدار ایرانی، به مدیریت مسیح علینژاد راه اندازی شده است. نوید افکاری نایب قهرمان نوجوانان ایران که در پی اعتراضات مرداد ۹۷ بازداشت شده بود در سپتامبر ۲۰۲۰   اعدام شد