ژوئن 30, 2022

کمپین اتحاد برای نوید:  تعلیق دائمی برای  فدراسیون جودوی ایران

کمپین اتحاد برای نوید از فدراسیون بین‌المللی جودو تقاضای تعلیق دائمی برای  فدراسیون جودوی ایران میکند   

   در حال حاضر فدراسیون جودوی ایران به این دلیل که به ورزشکاران ایرانی اجازه رقابت با ورزشکاران اسرائیلی را در طول ۴۰ سال گذشته نداده، تعلیق است.

آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو

رئیس فدراسیون جودو ایران آرش میراسماعیلی فردی به نام حسن کردمیهن را به سمت معاونت فرهنگی فدراسیون جودو منصوب کرده است، این یکی دیگر از موارد ناقص اساسنامه فدراسیون بین‌المللی جودو و همچنین منشور کمیته بین‌المللی المپیک است چرا که کردمیهن نه تنها یک فرد سیاسی با سابقه امنیتی است بلکه در سرکوب مردم و اعتراضات مدنی در چند سال گذشته سابقه و نقش داشته است. 

حسن کردمیهن

حجت الاسلام حسن کردمیهن عامل اصلی حمله شبانه به سفارت عربستان در ۱۲ دی سال ۹۴ معرفی شده و چند ماه را نیز به همین دلیل در زندان گذرانده است. 

‌آن حمله که با تخریب اموال سفارت عربستان و بالا رفتن از دیوارهای نمایندگی ریاض در تهران انجام گرفت، بحرانی دیپلماتیک آفرید. عربستان روابط با ایران را قطع  و حج تمتع آن سال را لغو کرد. بسیاری از کشورهای عربی سفرای خود را از تهران فراخواندند. شورای امنیت نیز در محکومیت این اقدام بیانیه‌ داد.

انتصاب فردی با پیشینه کاملاً سیاسی، امنیتی و نظامی بر خلاف کلیه قوانین بین المللی ورزشی است، از آن فدراسیون می‌خواهیم مادامی که جمهوری اسلامی ایران علی رغم تذکر و تعلیق، وقعی به قوانین بین المللی نمی نهد، نسبت به تعلیق دائمی فدراسیون جودوی ایران اقدام نماید.